Často kladené otázky a odpovědi


Kdy začnete stavět a kdy bude projekt dokončen?

Výstavba apartmánových domů Klínovec u vleku začala v květnu 2019 a projekt bude dokončen v říjnu 2020. Rezervace a koupě vyhlédnutého apartmánu jsou možné kdykoli v průběhu výstavby Apartmánů Klínovec u vleku.

Čím je projekt Klínovec u vleku výjimečný?

Apartmánové domy Klínovec u vleku jsou umístěny, jak název napovídá, v  blízkosti dolní stanice lyžařského vleku. Tato výjimečná lokalita umožňuje vlastníkům a návštěvníkům apartmánů pohodlné a pohodové využití všech možností skiareálu Klínovec v zimní i letní sezóně.

Jaké výhody poskytuje nákup apartmánu v projektu Klínovec u vleku?

Nákup apartmánu v této lokalitě umožní svým majitelům všech výhod rekreace a víkendových nebo i celoročních pobytů v krásné horské lokalitě Klínovec – Fichtelberg, s využitím všech možností zimní a letní sezóny. Kromě toho vlastník s apartmánem volně disponuje a nic mu nebrání nechat apartmán vydělávat v průběhu své nepřítomnosti formou jeho pronájmu.

Ceny uvedené v ceníku jsou konečné?

Cena Vašeho vyhlédnutého apartmánu je uvedena v přehledu apartmánů k prodeji. Kupní cena je konečná a to včetně DPH a včetně parkovacího stání, které k apartmánu přísluší. Kupní cena ale nezohledňuje změny ve vnitřním vybavení uskutečněné na objednávku klienta. Pokud budete mít zájem o vnitřní úpravy a jiné klientské změny, budou náklady na provedení těchto změn přičteny k celkové kupní ceně apartmánu. Na druhou strany od kupní ceny budou odečteny náklady standardního vybavení, které bylo změněno. Kupní cena nezahrnuje případnou provizi realitní kanceláře, pokud kupující využije jeho služeb.

Kdo je prodávajícím apartmánů?

Developerem a vlastníkem pozemků, apartmánových domů a jednotlivých apartmánů je společnost ICV, s.r.o., která je 100% dceřinou společností Apollon Property otevřený podílový fond. V kapitole „Kontakty“ najdete kontaktní údaje na makléře, který Vás provede celým procesem koupě vybraného apartmánu. O skupině Apollon Property a jejích realitních projektech se více dozvíte na stránkách www.apollonproperty.cz.

Jaký je postup při koupi apartmánu?

Pokud jste si vybrali apartmán, kontaktujte nás na telefonním čísle nebo e-mailové adrese v kapitole „Kontakty“ a my Vám zašleme návrh rezervační smlouvy. Apartmán rezervujeme po podpisu rezervační smlouvy a úhradě rezervační zálohy ve výši 100 000 Kč (splatnost 5 pracovních dnů od podpisu). Následně bude se zájemcem o koupi apartmánu uzavřena smlouva o budoucí kupní smlouvě s následujícími platbami záloh: a) 10 % kupní ceny včetně DPH do 10 pracovních dnů od uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě (rezervační záloha bude započítána na tuto první platbu), b) 40 % kupní ceny při dokončení hrubé stavby příslušeného apartmánového domu, předpokládá se dokončení do 31.12.2019, c) 50 % kupní ceny po kolaudaci příslušného apartmánu a při uzavření kupní smlouvy. Předání apartmánu bude provedeno bezodkladně po úhradě kupní ceny, rámcově během 10 pracovních dnů podle dohody s kupujícím.

Musím si kupovat zcela dokončený apartmán včetně interiéru?

Apartmán je možné rezervovat a koupit kdykoli během výstavby. Pokud má kupující záměr upravit vnitřní části apartmánu podle svého zadání (tzv. „klientské změny), budou s ním tyto úpravy dohodnuty ve vhodný termín podle harmonogramu výstavby.

Jaké je standardní vybavení apartmánu?

Součástí standardního vybavení je kuchyňská linka SIKO. Kuchyňské spotřebiče jako pračka, myčka, varná deska a kuchyňská trouba jsou součástí apartmánu a zahrnuty v jeho kupní ceně. Podrobné informace k vybavení Vámi vybranému apartmánu Vám poskytne náš makléř.

Jakým způsobem je řešeno vytápění apartmánu?

Vytápění je řešeno systémem elektrických rohoží vestavěných v podlaze. Systém elektrického vytápění umožňuje rychlé vyhřátí interiéru apartmánu i po delší nepřítomnosti jeho majitelů či hostů.

Jak je řešeno ovládání topení?

V projektu se počítá s bezdrátovým termostatem s možností využití několika denních i týdenních režimů vč. zima a léto. Každý vlastník apartmánu má možnost nastavit ovládání topení dálkovým přístupem s dostatečným předstihem před svým příjezdem.

TV + internet

Každý apartmán má zásuvky pro TV a pro internetové připojení včetně pokrytí wifi.

Jaké bude vybavení lyžárny?

V zimní sezóně součástí vybavení budou stojany na lyže a vyhřívané sušáky na lyžařské boty. V letní sezoně je možná úprava lyžárny, kde budou podle zájmu umístěny stojany na kola.

Jak je zajištěno parkovací stání?

Projekt na Klínovci u vleku počítá se závorou u vjezdu do areálu. Příslušenstvím dvaceti apartmánů je jedno parkovací místo a jeho cena je zahrnuta v kupní ceně vlastního apartmánu. Kromě toho v případě příjezdu více než jedním autem nebo v případě ubytování hostů v apartmánu lze využít veřejného centrálního parkoviště v bezprostřední blízkosti apartmánových domů.

Mohu počítat se zhodnocením své investice a apartmán pronajímat?

Kupující jako vlastník apartmánu bude zcela volně disponovat s jeho využitím včetně pronajmutí apartmánu nebo jeho zapůjčení k pobytu jím pozvaných hostů.

Co bude s mými věcmi, když bude apartmán pronajat?

Vybavení apartmánu včetně mobiliáře zůstává vlastnictvím jeho majitele a je pronajímáno společně se samotným apartmánem. Ohledně osobních věcí majitele apartmánu a členů jeho rodiny doporučujeme sestavit jejich soupis a seznámit s ním nájemce nebo návštěvníky apartmánu s uvedením, že tyto věci osobní potřeby nejsou předmětem pronájmu.

Co když uživatelé apartmánu něco poškodí?

Doporučujeme pořídit soupis podstatných částí vybavení apartmánu určených k běžnému používání nájemců/návštěvníků a seznámit s nimi nájemce apartmánu. Případné škody na vybavení apartmánu jsou k tíži jeho majitele a doporučujeme v této věci sjednat jejich vhodné pojištění. Případné škody na společných prostorách apartmánového domu jsou k tíži společenství vlastníků jednotek („SVJ“), které bude vůči těmto škodám pojištěno.

Jak bude zajištěna správa domu?

Bude se jednat o SVJ se zajištěním běžné správy všech tří apartmánových domů.

Jaké budou provozní náklady spojené s užíváním apartmánu?

Náklady na provoz apartmánu jsou individuální, závisí zejména na délce pobytu vlastníka apartmánu, popř. nájemců a návštěvníků apartmánu a také na nastavení zálohových plateb. Kromě spotřeby energií (topení, teplá a studená voda a elektrická energie) bude každý majitel hradit poměrnou část nákladů na společné prostory (topení, elektřina, úklid, revize atd.) a příspěvek do fondu oprav. Konkrétní výši si stanoví vlastníci na shromáždění Společenství vlastníků.

Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku?

Kontaktujte nás na telefonním čísle a e-mailové adrese uvedené v kapitole „Kontakty“, kde naši makléři rádi poskytnou veškeré informace.

Kontaktujte nás

Specialisty na developerské projekty

Martina Trojanová

Martina Trojanová

+420 608 071 055

martina.trojanova@apollonproperty.cz
Dušan Šťastník

Dušan Šťastník

+420 602 173 498

dusan@berg-invest.cz


ICV s.r.o.

se sídlem Žerotínovo náměstí 218/5, Olomouc

IČ: 287 49 979