O lokalitě

Loučná pod Klínovcem (970 m n.m.) se nachází v malebné horské krajině Krušných hor. Rozkládá se severně od Klínovce na svahu podél říčky Polava, která tvoří státní hranici s Německem. Celá tato oblast je zajímavá nejen pro investory, ale především pro milovníky zimních a letních sportů.


Lokace

Projekt Apartmány Loučná pod Klínovcem u vleku se nachází pod hlavním vrcholem Krušných hor, přímo u vleku Skiareálu Klínovec. Vzdálenost od Prahy je jen 130 km, od Plzně 115 km.

Interskiareál Fichtelberg – Klínovec

V dané lokalitě se nachází jeden z nejrozsáhlejších Interskiareálů Fichtelberg – Klínovec, který je v provozu od prosince do dubna.

Cyklopark - TrailPark

Na Klínovci nejsou opomenuti ani letní návštěvníci, je zde vybudován cyklopark – TrailPark, který je považován za jeden z nejlepších v Evropě.

Skiareal

Zimní sezóna

Lyžování, snowboarding a snowtubing

Skiareál Klínovec je kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Každoročně modernizovaný systém výroby technického sněhu letos posílil o dalších pět sněhových děl. Sjezdovka dlouhá 31,5 km je obklopena 5 lanovkami, 11 vleky a 5 lyžařskými pásy pro děti. Nové lanovky jsou kryté před nepřízní počasí, poskytnou vám tak nadstandardní komfort při cestě za vaším lyžařským dobrodružstvím. Nejdelší sedačková lanovka obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2 950 m a šířkou 50–100 m patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice. Vícedenní skipasy jsou platné i pro sousední lyžařský areál Fichtelberg v Německu. V rámci Interskiregionu Fichtelberg – Klínovec můžete využít celkem 47 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 7 sedačkových lanovek a 15 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje bezplatný skibus. Skipasy je možné zakoupit i online, což vám ušetří peníze i čas. Kromě lyžování se na Klínovci můžete občerstvit v restauracích, vychutnat si oblíbený drink ve Ski baru nebo Apres Ski stanu.

Snowparky

Pro vyznavače freestylu připravuje Funpark celou řadou překážek, skoků a U-ramp.

Freeride

Milovníci freeridu mají při vhodných podmínkách možnost využít dvou kilometrů neupravovaných sjezdových tratí s přírodním sněhem. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách.

Běh na lyžích

Klínovec protíná řada pečlivě a profesionálně upravovaných tras pro běh na lyžích. Návštěvníci letoviska si mohou zapůjčit lyžařské vybavení v půjčovně, která je součástí rezortu. Pro běžkaře udržujeme 146 kilometrů běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

Turistika na sněžnicích

Loučná pod Klínovcem může být výchozím bodem u stále oblíbenějšího putování na sněžnicích, tedy putování po neupraveném terénu, který je obtížné projet na běžkách nebo projít s běžnou obuví. Aktivita ideálním způsobem kombinuje pohyb s relaxací mimo frekventované lyžařské trasy a je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně dětí a seniorů. Díky sněžnicím lze v náročném terénu ujít tutéž vzdálenost jako v létě při pěší turistice. Ke sněžnicím je vhodné používat i hole, s nimiž je pohyb přirozenější a snazší.

Letní sezóna

Cykloturistika

V TrailParku naleznete 24 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 5 km sjezdových úseků. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express. Úplní začátečníci si mohou vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pump tracku a zlepšovat své dovednosti ve skill centrech na nástupních místech. Občerstvení je u spodní stanice lanové dráhy, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením a servisu kol. K dispozici jsou bezplatná parkoviště, myčka kol a sprchy. Sekce jednotlivých stezek můžete podle vlastního uvážení kombinovat pomocí v mapě vyznačených vrstevnicových lesních cest nebo se nechat jednou stezkou dovést pohodlně až do cíle.

Turistika, Nordic walking

Návštěvníkům letoviska Loučná pod Klínovcem se otevírá široká škála možností jak pro náročné horské túry s ojedinělými výhledy na panorama Krušných hor, tak i poklidné relaxační vycházky. Zajímavou aktivitou může být pro rodiny s dětmi plnění úkolů na Ježíškově cestě.

Adrenalin nebo volný čas s dětmi

Na Klínovci, Božím Daru i v blízkém Oberwiesenthalu najdete desítky možností, jak naplnit společný čas hodnotnými zážitky jako např. paragliding, sjezdem na terénních koloběžkách, bobové dráze nebo návštěvou lanového centra.

Hrady, zámky a lázeňská města v okolí

V okolí můžete objevovat zámky, hrady a zříceniny např. zámek v Klášterci nad Ohří (22 km), hrad Haunštejn (26 km), hrad Hasištejn (34 km), hrad Loket (45km) nebo se procházet tajuplnými hornickými městy anebo se nechat hýčkat v blízkých lázeňských městech (Jáchymov, Karlovy Vary).

Golf

Golfové hřiště je v dosahu 34 km v Karlových Varech.

Kontaktujte nás

Specialisty na developerské projekty

Martina Trojanová

Martina Trojanová

+420 608 071 055

martina.trojanova@apollonproperty.cz
Dušan Šťastník

Dušan Šťastník

+420 602 173 498

dusan@berg-invest.cz


ICV s.r.o.

se sídlem Žerotínovo náměstí 218/5, Olomouc

IČ: 287 49 979